۱- رهبر معظم انقلاب بارها بر ضرورت تربیت مدیر تأکید فرموده اند. ایشان لازمه مدیریت و موفقیت در هر کاری را سه عنصر اصلی علم، عقل و عزم برشمردند، که تلفیق آنها موجبات موفقیت هرچه بیشتر در کار را فراهم می سازد. این فرموده رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی بیانگر این واقعیت است که در نظام اجرایی کشور نیز رعایت این سه عنصر منجر به پیشرفت و موفقیت در نظام مدیریتی کشور می گردد. در عرصه داخلی در بخش هایی که کشور از پیشرفت های شگرف برخوردار بوده است حضور این سه عنصر در قالب مدیریتی منسجم و جهادی موجبات افتخار و اقتدار نظام اسلامی را فراهم نموده است.
۲- در حال حاضر یکی از اصلی ترین مشکلات کشور که ریشه بسیاری از نابسامانی ها است موضوع سوء مدیریت در برخی از دستگاههای اجرایی کشور است. اگر تمامی امکانات داخلی برای حل مشکلات اقتصادی کشور فراهم گردد، ولی مدیریتی توانمند، قوی و منسجم اعمال نگردد، بدون شک توانمندیها و امکانات کشور در خدمت مردم و پیشرفت کشور قرار نخواهد گرفت. کما اینکه بارها اعلام شده است که از حیث بودجه و ارز، کشور با هیچ مشکلی مواجه نیست (و حتی شاخص های درآمدی کشور از سال گذشته نیز به مراتب بالاتر رفته است) ولی علی رغم آن مردم با مشکلات شدید اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند؛ علت این نابسامانی ها جز ناتوانی و سوءمدیریت در دستگاه های اجرایی کشور نیست.
۳- وقتی به علت سوء مدیریت و فقدان نظارت در بحبوحه جنگ اقتصادی با پرداخت هزارها میلیارد تومان از سرمایه ملی کشور به عنوان تاوان سوء مدیریت صاحبان برخی مؤسسات مالی و اعتباری، شیپور بی نظمی جنگ اقتصادی در کشور نواخته می شود و جز یکی الی دو مورد حتی اثری از نام و محاکمه آنان نیز شنیده نمی شود و به بوته فراموشی سپرده می شوند! وقتی فریاد اختلاسهای زنجیره ای چندین هزار میلیاردی سر بر آسمان می کشد و با افزایش قطر پرونده ها به چندین هزار برگ، دادرسی در میان انبوه صفحات پرونده ها محبوس و با گذشت سالها حکمی صادر نمی شود و سرانجام احکام زمانی صادر می شود که اثرات سوء فساد، فضای فکری جامعه را تخریب و موجبات بدبینی مردم را فراهم نموده است! وقتی در میدان جنگ تمام عیار اقتصادی ۱۸ میلیارد دلار از ذخایر ارزی کشور (معادل نیمی از بودجه عمومی کل کشور) که در شرایط کنونی به مثابه مهمات جنگی در مقابله با مشکلات اقتصادی کشور است به علت سوء مدیریت از سرمایه ملی کشور حذف و در میدان بی کفایتی مدیریتی رها می شود و حتی علی رغم دستور کتبی رئیس جمهور محترم مبنی بر اعلام اسامی برای پیگیری، همه اسامی اعلام نمی شود و حفظ آبروی عده ای سودجو، فرصت طلب و رانت خوار بر آبروی نظام مظلوم اسلامی ترجیح داده می شود! وقتی ۵۷ تن طلا از ذخایر ملی کشور در قالب فروش فله ای سکه چوب حراج می خورد! (و همه اینها ظرف چند ماه اتفاق می افتد! ) وقتی به علت سوء مدیریت هزارها خودرو، تقلبی ثبت سفارش می شود و صدها خودرو با کارت بازرگانی یک زن روستایی! وارد گمرک کشور می شود و صدایی از مقابله و محاکمه مفسدین از بدنه نظام اجرایی کشور شنیده نمی شود! وسوءمدیریت حداقل واژه ای است که می توان بر آنها نهاد! این همه ظلم بر سیمای انقلابی وحماسی نظام اسلامی در داخل کشور، در حالی است که نام بلند ایران اسلامی در قله عزت و اقتدار معادلات ی منطقه ای و جهانی می درخشد و آمریکا و اذناب منطقه ای او را به وحشت انداخته است.
همین جا باید به این واقعیت اشاره و تأکید کرد که اولاً؛ تعداد مدیران فاسد در مقایسه با انبوه مدیران مؤمن و متعهد، بسیار اندک و کم شمار است و ثانیاً، کشورمان از نیروهای کارآمد و توانمند فراوانی برخوردار است که جایگزینی مدیران ناکارآمد و ضعیف را به آسانی ممکن می سازد.
مدیری که خون غیرت و شرف و مردانگی شهیدان انقلاب در رگهای او جاری است هرگز اجازه نخواهد داد که غبار سوء مدیریت که ریشه تمام نابسامانی هاست بر قامت رشید نظام اسلامی که خار چشم آمریکای جنایتکار است بنشیند. مدیر پرورش یافته مکتب امام خمینی(ره) سینه خود را در برابر گلوله های دشمن ستبر می کند تا به نظام اسلامی آسیبی نرسد. مدیر انقلابی منافع خود را در عزت و اقتدار نظام اسلامی جست وجو می کند و مدیر زبون و دنیا پرست به منافع پست و زودگذر دنیا راضی می شود.
۴- مدیری که به علت ناتوانی و بی کفایتی فضای پاک مدیریتی او که نمادی از نظام اسلامی است به فساد آلوده گردد، ادامه مسئولیت چنین مدیری ظلم به نظام اسلامی و مردمی است که به چنین مدیری اعتماد کرده اند. مدیری که در تظاهر به پاکدستی؛ فساد را می پوشاند و دم نمی زند، مجرم اصلی فساد در آن دستگاه است که می بایست مورد محاکمه واقع شود. مدیری که با درایت و تیزبینی و اشراف مدیریتی فساد را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی می کند می بایست مورد تقدیر و تشویق قرار گیرد. برای خشکاندن ریشه های فساد باید نظارت را از درون دستگاههای اجرایی آغاز کرد. بر این اساس مدیر هر دستگاه اجرایی اولین مسئول مبارزه بافساد در آن دستگاه است که در صورت بروز فساد به علت عدم اشراف مدیریتی و نظارتی در آن دستگاه به عنوان اولین متهم به دستگاه قضایی معرفی می گردد. با گسترش چنین رویه ای ریشه فساد از چهره پاک نظام اسلامی زدوده خواهد شد ومدیرانی پاک دست، توانمند، مؤمن و انقلابی در رأس دستگاههای اجرایی قرار خواهند گرفت. در حالی که ریشه عمده فسادها در گمرکات کشور، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت است آیا تاکنون اقدام اساسی و انقلابی به منظور برهم زدن شبکه های فساد و سوء مدیریت و تجدید ساختاری سالم و دربرگیرنده نیروهایی امین و توانمند در این دستگاهها صورت گرفته است!؟ همان گونه که رهبرمعظم انقلاب فرمودند با دستمال کثیف نمی شود گرد فساد را از شیشه پاک کرد مگر اینکه مردانی پاک دست و انقلابی در میدان مدیریت حضور داشته باشند تا با سرپنجه پاک و توانمند خود غبار مظلومیت را از چهره پاک انقلاب بزدایند.
۵- هرگز نباید اجازه داد به علت بی کفایتی مدیریتی، چهره پاک و انقلابی نظام اسلامی توسط مشتی سودجو و فرصت طلب و رانت خوار که نقش ستون پنجم دشمن را ایفا می کنند به فساد آلوده گردد. باید شجاعانه ریشه فساد را از درون خشکانید و فرصت نداد که بر سیمای پاک جمهوری اسلامی این یادگار امام و شهیدان ذره ای از فساد بنشیند. همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند برای مقابله قاطعانه با اژدهای هفت سر فساد می بایست تمامی دستگاههای نظارتی کشور مشتمل بر وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و نیز سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده و سازمان بازرسی و نظارت بر قیمتها با همکاری همه ملت، و شجره طیبه بسیج، قدرتمندانه و شجاعانه در برنامه ای هماهنگ به جنگ تمام عیار با فساد و بر هم زنندگان نظم اقتصادی کشور برخیزند و قاطعانه و بدور از هر نوع ملاحظه کاری قدرتمندانه با عوامل فساد اقتصادی برخورد نموده و آنان را به قوه قضائیه معرفی نمایند. بر این اساس در پرتو عزمی راسخ و انقلابی دیری نخواهد پایید که اژدهای فساد در قعر گردابی که نیروهای انقلابی کنده اند فرو خواهد رفت و گوهر پاک انقلاب نور امید و نشاط را بر چهره ملت ایران خواهند نشاند. چنین حرکت انقلابی مستم آن است که دولت محترم همانگونه که رئیس جمهور تأکید کرد هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد قایل نباشد و با میدان دادن به نیروهای توانمند و انقلابی بستر لازم را برای این حرکت انقلابی فراهم نماید. در جایی که به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است، مسامحه و ملاحظه و سوء مدیریت در زدودن غبار فساد از چهره انقلاب خیانت به نظام اسلامی و آرمان شهیدانی است که برای عزت اسلام از بذل جان و مال خود دریغ نکرده اند

رسیدن به هدف با هر وسیله ای؟

چرا عده ای عاشق بدل هسنتد

ما در چه نقطه ای در روز عاشورا هستیم

کشور ,فساد ,اسلامی ,نظام ,انقلابی ,پاک ,نظام اسلامی ,است که ,شود و ,سوء مدیریت ,می شود ,دستگاه قضایی معرفی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

cheapestplanetickettehranmashhad moh313 tabriz-venous-keyboard khshvk boj-learn buckmaheartre calorina dgsa chapkadeh