حجت الاسلام سید محمود نبویان نماینده سابق مردم تهران در مناظره خود با سید مصطفی تاج زاده فعال اصلاح طلب به بررسی وضعیت پرونده هسته ای و تحریم ها و مسائل پیرامونی ت خارجی کشور می پردازد.

مناظره|نبویان: برجام نتیجه تفکر غربگرای اصلاح طلبان است/ تحریم ها 5 برابر قبل برجام شده است

مناظره نبویان و تاجزاده؛ عصر امروز در دانشگاه شریف

وی اضافه کرد: آیات زیادی در قرآن داریم که با آمریکا رابطه داشته باشیم یا نداشته باشیم. آنان گفتند اگر توافق شود همه مشکلات حل می شود. چشم دوختن به دست دشمنان یک نوع تفکر است. اما ببینیم این تفکر برای ما چه آورده است؟ این تفکر دو دستاورد داشت. یکی برجام و یکی CFT که به دنبالش آمد.دولت مصمم است هیچ کسبه ویژه دانشگاهیان و دانشجویاناز متن برجام خبر نداشته باشد. تفکر غربگرا که اصلاح طلبان نمایندگی می کنند و دیپلماسی غرب گرا برای ما برجام آورده است.

نبویان گفت: من دبیر کمیسیون بررسی برجام بودم.آیا برجام برد-برد بود؟ این تفکر چه چیزی برای مردم آورده است؟آقای ظریف به کمیسیون آمد و گفت اولین مذاکره سال 92 بود و من کری را دیدم و رهبری به من تذکر داد که چرا در سلام و علیک باکری آنقدر مکث کردید، آقای ظریف چند ساعت با کری صحبت کرد.

وی گفت: سایت نطنز ظرفیت 52 هزار سانتریفیوژ دارد. ملت ایران قبل از این دولت بیست درصد اورانیوم غنی سازی شده داشت اما تقریبا هرچه آمریکایی ها گفتند را آقایان پذیرفتند.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه آقای تاج زاده به این جلسه آمده اند که بگویند مردم از نظام زده شده اند و ولایت فقیهنباشد، مشکلات حل می شود، اظهار داشت:شما معاون ی وزارت کشور بودید، اما می گویید بر اساس چرا براساس دین بررسی می کنید؟ شما می توانی بگویی اسلام را قبول نداری، اما اگر کسی اسلام را پذیرفت باید احکام اسلام اجرا شود.

وی افزود:در نطنز ما قرار بود ده سایت دیگر بزنیم اماآقای ظریف در مذاکرات در هر بار یک قدم عقب آمد. در لوزان گفتند نطنز باید تنها مرکز غنی سازی ایران شود یعنی فردو را درش را گِلبگیرید. در نطنز 16000 سانتریفیوژ داشتیم و آمریکا گفت باید به 50،60 تا برسد و همه را جمع کردند. در نطنز بیست درصد غنی سازی می کردیم. در برجام غنی سازی ما به 3.67 رسید. در فردو بیش از 2000 سانتریفیوژ داشتیم و آمریکا گفت سانتریفیوژها جمع شود. رهبری فشار آوردند که 1044 سانتریفیوژ باید باشد و ظریف رفت و به آمریکایی ها گفت.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس خاطر نشانکرد: بین لوزان و برجام یکی از مذاکره کنندگان در مجلس آمد و گفت می خواهیم از آمریکایی درخواست کنیم که دانش غنی سازی بماند. تفکر غربگرای ضددین حل همه مشکلات را به دست آمریکا می داند.متخصصین ما رآکتوری در اراک تولیدکردند که سالانه می توانست 9کیلو پلوتونیوم بدهد که مصارف مختلف دارد و یکی از دلایلی که اسرائیل جرات حمله به ما را نداشت همین بود امادر برجام این رآکتور را بتن ریزی کردند.

حجت الاسلام نبویان اضافه کرد: می گویید اگر برجام بد است، چرا بیست دقیقه ای به برجام رای دادید؟ برجام در مجلس نیامد؛ طرح نه ماده ای آقای لاریجانی بیست دقیقه ای مصوب شد و این طرح هیچ ربطی به برجام نداشت و اصلا برجام به مجلس نیامد.

وی افزود: برجام به شورای عالی امنیت ملی، مجلسو شورای نگهبان نرفت و برجام زیر سر علی لاریجانی، ، ظریفو شمخانی بود. می گویند در برجام حق غنی سازی حفظ شد، چرا به دروغ این حرف ها را می زنید؟

نماینده سابق مردم تهران تصریح کرد: ما دنبال بمب اتم نیستیم،به فتوای مقام معظم رهبری بمب اتمی برای ما حرام است، بلکه دنبال اقتدار ملت هستیم و باید امنیت کشور را حفظ کنیم. عامل دومی که اسراییل به ما حمله نمی کرد این بود کهرآکتور بوشهر یک پس ماندی داشت و این یعنی امنیت برای مردم که از آن می توان پلوتونیوم استخراج کرد. از ما تعهد گرفتند ملت ایران حق نگهداری یک گرم سوخت مصرف شده را ندارد. آقای ظریف تعهد دادند که این کار را انجام دهند.

نبویان ادامه داد:برجام را ذیل قطعنامه 2231 بردند و آقای ظریف در مجلس گفت کسی نمی تواند از آن خارج شود و دیدیم که آمریکا از آن خارج شد. در ضمیمه اول برجام در بند اول درباره سوخت های مصرف شده مطرح شده و در متن آمده که ایران قصد دارد تمام سوخت های مصرف شده را به خارج از کشور ارسال کند. در متن آمده ایران تمامی سوختهای مصرف شده تمامی رآکتورهای حال و آینده ملت ایران را به خارج از کشور بفرستد. در برجام، تعهدات ده و بیست ساله نیستبلکه تعهداتی با زمان بی نهایت وجود دارد. چرا این تعهد را دادید؟ در برجام تعهد دادند ملت ایران تا ابد بازفرآوری نمی خواهند و متعهد شدند که ملت ایران تا ابد دانش بازفرآوری را نمی خواهد.

وی در ادامه درباره اینکهچرا رهبری با برجام موافقت کرد، اظهار داشت:آقای گفت ای مردم اگر می خواهید مشکل آب و همه مشکلات حل شود، چاره کار برجام است. با رونق کارخانه ها مشکلات حل می شود و نه با آمریکا. رهبری 28شرط برای پذیرش برجام گذاشتند. آقای از برجام به عنوان آفتاب تابان یاد کرد. کدام شرطِ رهبری را اجرا کردند؟ رهبری گفت مذاکرات باید گام به گام باشد. آقایان کل تعهدات را انجام دادند، گفتند چون امضای جان کری تضمین است.

نماینده سابق مردم تهران اظهار داشت: رهبر انقلابگفتند آنها باید امضای کتبی بر تعهدات خود دهند. برجام به ضرر ملت شد. آمریکا چرا از برجام خارج شد؟ ملت سه اقتدار داشت. اول هسته ای بود که رفت، دوم موشکی و سوم قدرت منطقه ای است. ترامپ گفت از برجام خارج می شوم و با اروپا ساخت و پاخت می کند که ایران در برجام بماند و به تعهدات خود عمل کند. عالم و آدم از برجام خارج شود ظریف و از آن خارج نمی شوند.

نبویان خاطرنشان کرد: تاج زاده می گوید تمامی مشکلات در دولت قبل بود و پرونده ایران به شورای امنیت رفت در حالی که بهانه شورای امنیت این بود که ایران تعلیق را شکسته و می گوید من تعلیق کردم و آن را هم شکستم و در تمام قطعنامه ها آمده عامل اصلی به شورای امنیترفتن پرونده ما، شکستن تعلیق هاست.

وی تصریح کرد: آقای در کتاب خود آورده که تعلیق نطنز در دولت نهم ادامه یافته و می گوید عده ای که برای شش ماه تعلیق آن همه سروصدا کردند درباره هشت ماه تعلیق در دولت نهم حرفی نزدند. دولت نهم در هیچ موردی تعلیق را به انتخاب خود نشکست و تعلیق اصفهان در دولت هشتم شکسته شد. آقای جلیلی هسته ای را حفظ کرد و تحریم ها یک پنجمِ الان بود و آقای ظریف هسته ای را نابود کرد ولی تحریم ها پنج برابر شده است.

نبویان تصریح کرد: ت تدبیر و امید ارزش پول ما را از افغانستان پایین تر آورده است. خروجی برجام منجر به نابودی اقتصاد ما شد. اوباما خودش می گوید من نمی توانم با ایران بجنگم.

وی گفت: ما قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را بر اساس منافع ملی مان تصویب کردیم. 22 اسفند 94 آقای لاریجانی به اقای نامه زده که این قانون را اجرایی کنید. پنج روز بعد و در 27 اسفند 94 به دو وزارتخانه های دادگستری و اقتصاد نامه می زند که این قانون را اجرا کنید. مسئولین "اف ای تی اف" که اسراییل عضو آن است می گویند این قانون را دور اندازید و باید براساس چارچوب ما عمل کنید. علی طیب نیا خرداد 95 به اف ای تی اف تعهد <<اکشن پلن 41 بندی>> می دهد. طیب نیا در مصاحبه خود می گوید که اف ای تی اف درباره تعریف گروه های تروریستی ایراد می گیرد. اف ای تی اف گفته هر چه ما گفتیم را باید اجرا کنید.

رسیدن به هدف با هر وسیله ای؟

چرا عده ای عاشق بدل هسنتد

ما در چه نقطه ای در روز عاشورا هستیم

برجام ,ای ,آقای ,ملت ,اف ,ها ,غنی سازی ,نماینده سابق ,ملت ایران ,می گوید ,از آن

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

otaghefarar fectlomata karajazaranweb98 sgozal ticketkishthelastmoment autoclave 98 harfcom safargardi gheymatahan