سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، در ظهر روز عاشورای حسینی سال 98 درباره مسائل مختلف منطقه ای سخنرانی کرد.

او در سخنرانی خود گفت: همه ما مخاطب صدای یاری طلبی امام حسین علیه السلام هستیم. امام حسین علیه السلام در روز عاشورا در وسط صحرای کربلا و در میانه محاصره و خطر و درگیری خونین ندایی سر داد که گویی تمام آیندگان را خطاب قرار می دهد گویی تمام کسانی را که در زمان های ظلم و ستم و اشغالگری و استبداد و استکبار حضور دارند خطاب قرار می دهد و می فرماید <<هل من ناصر ینصرنی، هل من ذابٍّ یذب عن حرم رسول الله>>. این ندای حسینی است که هم اکنون از حنجره مظلومان عالم به گوش می رسد.

دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به عزاداران حسینی گفت: حضور گسترده شما در مراسم روز عاشورا نشان از پاسخ مثبت ما و شما به آن ندای تاریخی دارد.

سید حسن نصرالله افزود: بر فراز این محور، این اردوگاه و این پادگان حضرت آیت الله سید علی ای قرار دارد. ما از لبنان به تمامی جهانیان اعلام می کنیم، امام ما، رهبر ما، آقای ما، عزیز ما و حسین (ع) ما در این زمان، حضرت آیت الله امام سید علی ای (دام ظله) است و جمهوری اسلامی ایران قلب این محور و مرکز اصلی و قوی ترین حامی محور مقاومت است. از این رو ما در روز عاشورا به کسانی که با تطمیع و تهدید به جنگ و تحریم می خواهند که ما از این محور خارج شویم می گوییم ما پسران و دختران آن امامی هستیم که در روز دهم محرم موضع خود را به روشنی اعلام کرد و حاضر شد هزینه آن را هرچقدر هم که باشد بدهد، امام ما فریاد زد <<حرامزاده، فرزند حرامزاده، مرا میان دو چیز مخیر کرده است میان کشته شدن و ذلت (در حالی که ذلت از ما به دور است)>>.

او اضافه کرد: به آقا و اماممان آیت الله سید علی ای می گوییم ای آقای ما، ای امام ما، ای حسین (ع) ما، ما همان حرفی را به شما می زنیم که اصحاب امام حسین علیه السلام در شب عاشورا به او زدند و گفتند ای آقای ما، ای امام ما، ای رهبر ما اگر ما می دانستیم که کشته می شویم و سپس سوزانده می شویم و آنگاه خاکستر ما بر باد داده می شود و سپس زنده می شدیم و باز هم کشته می شدیم و سوزانده می شدیم و خاکسترمان بر باد داده می شد و این کار هزار بار با ما می شد و آمریکایی ها و صهیونیست ها این کار را با ما هزار بار بکنند ، ای فرزند حسین تو را رها نخواهیم کرد.

دبیر کل حزب الله در ادامه سخنرانی خود گفت: ما همان حرفی را به تو می زنیم که اصحاب امام حسین در روز دهم محرم به او زدند، گفتند <<آیا پس از تو زنده بمانیم (انبقی بعدک)، زندگی پس از تو گوارا مباد ای حسین (ع)>>.

رسیدن به هدف با هر وسیله ای؟

چرا عده ای عاشق بدل هسنتد

ما در چه نقطه ای در روز عاشورا هستیم

ای ,امام ,ما، ,حسین ,روز ,الله ,در روز ,امام حسین ,ما، ای ,روز عاشورا ,حسین علیه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

kahri porinsuppscul payapack kranrandkomis thevac tesanetan inspicturmi cheshmesaran-kh barboard raayco